Вики Томова победи лесно по-високопоставена германка и се класира за втори кръг

23 юни 2024, 19:36 часа • 2143 прочитания

Първата ракета на България при жените Виктория Томова се класира за втория кръг на турнира по тенис на трева в Бад Хомбург (Германия) с награден фонд над 802 хиляди евро. Нашата състезателка се наложи лесно с 2:0 (6:1, 6:3) над номер 56 в ранглистата на ATP Татяна Мария, която участва с "уайлд кард".

Вики Томова се класира за втория кръг в Бад Хомбург

29-годишната софиянка, която премина през квалификациите, постигна четири пробива в първия сет и поведе убедително в резултата. Националката ни за "Били Джийн Кинг Къп" игра силно и във втората част, за да спечели подаването на представителката на домакините за 4:2.

ОЩЕ: Първата ни ракета Вики Томова се прицели в топ 50

Пас към миналото

Тежко препятствие пред българката

Впоследствие Томова не допусна никакви грешки при своя начален удар и приключи срещата от втората си възможност за 75 минути. Така българката, която е 63-та в света, победи по-високопоставената Мария. В следващия кръг на турнира Виктория Томова ще играе срещу Анна Калинская или Линда Носкова от Чехия. Рускинята достигна до финала на турнира в германската столица Берлин, но загуби срещу Джесика Пегула.

ОЩЕ: Каква сума спечели Григор Димитров от турнира в Куинс?