Първата ракета на България при мъжете Григор Димитров ще започне от втория кръг участието си на турнира АТП 250 в Чънду (Китай) с награден фонд 1 152 805 долара. Надпреварата на твърди кортове ще се състои от 20 до 26 септември след прекъсване заради стриктните мерки в Китай, породени от COVID-19 пандемиятa.
Още: Труден жребий за Григор Димитров: Българинът ще се изправи срещу свой кошмар
Още: Официално: Световният №1 в тениса изгоря за три месеца заради допинг, пропуска 9 турнира
Срещу кого ще играе Григор на първия си мач в Китай
Гришо е поставен под номер 3 в схемата и ще почива на старта. Пред него са единствено германецът Александър Зверев и италианецът Лоренцо Музети. В първия си двубой хасковлията ще играе с победителя от срещата между световния №70 Хуан Пабло Варияс (Перу) и 528-ия в ранглистата на ATP китаец Цзе Чу.
КРИТИКА ОТ РОДЕН ТЕНИСИСТ КЪМ ГРИШО: За да бъдеш голям шампион, трябва да бъдеш голям човек
Още: Млада надежда на българския тенис завоюва титла на турнир в Парагвай
Още: Загубил от Алкарас: Срещу него се играе по-лесно, отколкото срещу Синер
Стар познайник чака Гришо на полуфиналите
Димитров попадна именно в половината на Зверев. Двамата може да се срещнат за пореден път през тази година, евентуално на полуфиналите. Последният им сблъсък бе само преди 2 седмици на US Open, където българинът пак не съумя да се противопостави на своя съперник. При евентуална победа над Варияс или Циу Григор Димитров може да се изправи срещу поставения под №8 Вукич в четвъртфиналите.
Димитров отказа да играе за България
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: След Гришо: И първата ракета на България при жените се отказа заради контузия
Още: Надал след погромна загуба от Джокович: Не знам друг да е играл на такова ниво в тениса (ВИДЕО)
Хасковлията отказа да играе за България на Купа Дейвис заради "несъвместимост" с програмата си, като вместо това се включи в демонстративен турнир във Франкфурт, където загуби на финала от Андрей Рубльов.