Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

След труден успех: Виктория Томова все по-близо до основната схема в Бирмингам

17 юни 2023, 20:32 часа • 2075 прочитания

Първата ракета на България при жените Виктория Томова се класира за втория кръг на квалификациите на турнира на трева в Бирмингам (Англия). Тя се наложи трудно с 3:6, 6:2, 6:4 срещу Еден Силва за 1 час и 49 минути. На състезателката ни ѝ предстои двубой със Сиюй Ван, която надви Емили Ейпълтън (Великобритания) след 88 минути.

Още: Труден жребий за Григор Димитров: Българинът ще се изправи срещу свой кошмар

Още: Официално: Световният №1 в тениса изгоря за три месеца заради допинг, пропуска 9 турнира

Томова допусна пробив в шестия гейм на първата част, което позволи на съперничката ѝ да поведе в срещата. Във втория сет 79-ата в ранглистата на WTA спечели три пъти подаването на 27-годишната Силва и успя да изравни резултата.

ОЩЕ: Рускиня спря Вики Томова на старта на Ролан Гарос

Третата част започна с пробив и 4:1 в полза на представителката ни, но Силва се добра до 4:4. 28-годишната софиянка взе началния си удар и веднага постигна нов пробив при сервис за англичанката, приключвайки мача от третата си възможност. 

Още: Млада надежда на българския тенис завоюва титла на турнир в Парагвай

Още: Загубил от Алкарас: Срещу него се играе по-лесно, отколкото срещу Синер

Днес определено е добър ден за българския тенис. Един от най-добрите ни състезатели при мъжете Димитър Кузманов се класира на финал на турнир в Братислава.

Очаквайте в Actualno.com: 4 спортни рубрики, които не трябва да изпускате

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Джем Юмеров
Джем Юмеров Отговорен редактор
Новините днес