Григор Димитров бе много щастлив от знаменитата си победа над намиращия се на второ място в световната ранглиста Карлос Алкарас. Първата ракета на България сподели, че, за да победиш тенисист от ранга на испанеца, трябва да си вярваш. Димитров допълни, че е използвал всяка възможност, която му се е отдала в срещата.
Още: "Живеем в справедлив свят": Надал зае страната на Синер и направи смела прогноза за Алкарас
Още: "Играчите ме гледаха по различен начин": Яник Синер обмислял да се откаже от тениса
Гришо също така коментира представянето си като призна, че в първия сет срещу Алкарас е допуснал грешки, но след това е останал солиден и това му е помогнало да спечели двубоя. Родният тенисист разкри, че испанецът не обича да изостава в разиграванията си и това му е изиграло лоша шега.
Какво обясни Димитров след победата
„Справих се много добре в целия първи сет, но допуснах няколко грешки накрая. Имах неточности в определени моменти. При 5:4 той изигра страхотен гейм, при 6:5 още един. Продължих да вярвам, че ще стигна до нови възможности. Мисля, че след това започнах по-добре да разчитам неговите сервис геймове. В третия сет той направи малко повече грешки, а аз останах много солиден през цялото време“.
Още: Изненадващо: Джокович се отказа от един от най-силните турнири в тениса
Още: Програма на Григор Димитров: Кога и срещу кого е 1/8-финалът в Мадрид | дати | мачове | ТВ
„Трябва да си вярваш в играта. Знаех какво трябва да правя - да го поставям под напрежение. Той не обича да изостава в разиграванията, аз използвах всяка възможност, която имах. Исках да го поставя в некомфортна ситуация, създадох му проблеми и така се получиха нещата“, заяви Димитров.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Григор Димитров среща съперник с една победа на клей в кариерата си преди Мастърса в Мадрид
Още: Най-силното оръжие на Джокович се превърна в най-голямата му слабост
Днес пък се заговори, че Григор се е разделил с приятелката си Мадалина Геня.