Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Кметът на Стара Загора посъветва протестиращите да внесат в общината заявление с намеренията си (СНИМКИ) 

03 август 2020, 14:16 часа • 3907 прочитания

Протестиращите да внесат официално в община Стара Загора писмо, в което да заявят намеренията си, призова кметът Живко Тодоров по време на срещата си с тях днес по обед. 

Още: Ето колко домакинства в Стара Загора ще сменят старите си печки с климатици

Още: Над 700 маскирани персонажи гонят злото през март в Стара Загора

„Ние виждаме всичко от социалните мрежи, официално няма нищо. Процедурата е следната - днес подавате заявление и може да получите отговор веднага. Необходимо е да потърсим заедно решение, защото не е приятно цял град да остане блокиран." 

Още: Поне веднъж седмично районните инспектори ще посещават селата до Стара Загора

Още: Кампания "Бъдеще без алкохол" организира община Стара Загора

Тодоров им обясни, че се опитва да реши проблема на старозагорци и, че е при тях като кмет на Стара Загора и се опитва да съдейства в диалога между протестиращите и институциите. 

"Ще направя всичко, което ми позволяват правомощията“, обясни кметът.

Протестиращите казаха по време на срещата, че от няколко дни заявяват желанието си да отидат до автомагистрала (АМ) „Тракия“, да преминат през детелината и да се приберат след една демонстративна обиколка. Те припомниха, че наистина първоначалните им намерения наистина са били да направят блокада, но ги променили още в петък. 

Още: Стара Загора с впечатляващ възход в престижна класация на европейските градове

Още: Седем вдъхновяващи филма превръщат Стара Загора в желана кинодестинация

Тодоров от своя страна им обясни, че униформените са преградили пътното платно, защото от полицията са притеснени от блокиране на магистралата. 

Палатковият лагер край Летище Стара Загора, който е там вече трето денонощие, защото повече от 60 часа не пропускат протестиращите до детелината на АМ "Тракия" остава, докато се получи отговор от институциите.

Припомняме, че кметът на Стара Загора Живко Тодоров заяви днес сутринта пред NOVA, че ще се срещне с протестиращите и обясни, че до момента не е търсил разговори с тях, защото затвореният път е част от републиканската пътна мрежа. Блокадата създава неудобства и той обясни, че е нужен диалог.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Анжелина Велчева
Анжелина Велчева Отговорен редактор
Новините днес