Вдигат заплатите в градския транспорт от 1 март. Ето с колко

26 февруари 2024, 14:20 часа • 7016 прочитания

Основните заплати на работещите в столичния градски транспорт ще бъдат увеличени с 15% от 1 март. Това съобщи за БНР председателят на транспортната федерация на КНСБ Александър Шопов.

Още: Община Елин Пелин отбеляза 3 март (ВИДЕО)

Още: В Елин Пелин се проведе фестивалът "Празник на любовта и виното"

ОЩЕ: Терзиев и протеста на градския транспорт: Предложението за заплатите е ясно

Споразумение

Повишението е заложено в споразумение, подписано днес от КНСБ и КТ "Подкрепа" с кмета на София Васил Терзиев. За целта ще бъдат осигурени 37 млн. лв. основно от икономии в Метрополитена.

Шопов припомни, че искането на синдикатите е за 30% ръст на заплатите, заради което имаше и протести. "В споразумението е добре описано, че продължаваме да търсим варианти за второ увеличение в рамките на годината, но това няма как да мине без това, за което говорим от самото начало – подкрепа на държавата", категоричен бе Шопов.

Още: Кметът на Елин Пелин се срещна с колегата си от Тараклия

Още: "Сирни заговезни-Поклади-Ората копата в Нови хан" очаква посетителите си

 

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес