До разбирателство стигнаха групите на ГЕРБ и "Демократична България" в Столичния общински съвет относно приемането промени в Наредбата за организация на движението на територията на Столична община.
Още: Държите се като малко детенце: Реплика към Антон Хекимян за Витоша
Още: За три дни: 9 акта за замърсяване на въздуха са издадени в София
С политически консенсус, СОС прие доклада на общинския съветник Симеон Ставрев от ДБ и двамата районни кметове на Слатина - Георги Илиев и на Триадица - Димитър Божилов, за разширяването на "зелена зона" в кварталите „Яворов“ и „Иван Вазов“. Предложението на районните кметове е вследствие на проведени обществени обсъждания с жителите на двата квартала.
Разширението в квартал „Яворов“ обхваща територията, оградена от бул.“Цариградско шосе“, бул. “М. Еминеску“, бул. “Шипченски проход” и ул." Акад.Людмил Стоянов". В квартал „Иван Вазов“ "зелена зона" ще има от ул. "Бяла черква”. бул" П. Ю. Тодоров“. бул. “България”. бул. "П.Каравелов“.
Чрез тази мярка ще се осигури по-добро функциониране на зоните за платено паркиране, като ще се облекчат гражданите, а също и ще намали трафика в съответните нови територии.
Още: Шефът на СОС се оплака: Кметовете на ПП-ДБ-СС са подложени на детайлни проверки
Още: Сдружение: Като чуят за Витоша, бягат като дявол от тамян
Също така ще се промени и режимът на почасово платено паркиране в "зелена зона" в работни дни действието е в часовия диапазон от 8.30 до 19.30 часа, събота - от 10.00 до 18.00 часа. Промяната влиза в сила от 4-и януари 2021-а година.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Заместник-кмет на София предупреди: Дронове ще търсят нарушители в нискоемисионната зона
По предложение на общинските съветници от ГЕРБ също така ще се промени и режимът на почасово платено паркиране в "зелена зона" в работни дни действието е в часовия диапазон от 8.30 до 19.30 часа, събота - от 10.00 до 18.00 часа. Промяната влиза в сила от 4-и януари 2021-а година.
Винетния стикер за живеещи в зоните за платено паркиране става електронен и може да се извади за един 1, 12 или 24 месеца след установяване на правото на лицето. Документите, проверката, плащането и активирането стават дигитални.
Облекчава се процедурата по издаване на безплатен стикер на гражданите в неравностойно положение, които имат право да паркират в зоните. Задължителното ходене на ТЕЛК отпада, тъй като няма да се изисква нито един документ, който общината сама издава и има служебна информация за него.
Още: Столична община връща зеления билет, въвежда редица мерки срещу мръсния въздух
Още: Транспортът в София е на плюс, Терзиев няма да тегли заем