Пострадалият снощи на кръстовището при Софийския университет млад мъж след като джип опита да премине през блокирали пътя протестиращи е в добро състояние и след медицински преглед се е върнал бързо на протеста. Това съобщиха от СДВР.
Още: „На „Опълченска“ всичко кълве!“: Мъж лови риба в центъра на София (СНИМКА)
Още: СО напомня: Платете местните си данъци си с отстъпка до 30 април
След 22:00 часа снощи възникна напрежение на кръстовището пред Софийския университет, когато джип се опита да премине, но не беше допуснат от протестиращи. Малко по-късно те поискаха да бъде извикана линейка, за да окаже помощ на млад мъж, който по техни думи е пострадал от съприкосновение с автомобила, който минал през крака му. Той е транспортиран от медицински екип за установяване на състоянието му и след извършен преглед е освободен. На шофьора са взети проби за алкохол и наркотици. И двете са отрицателни.
Непосредствено след медицинския преглед, мъжът се е върнал пред Софийския университет. След разговор с шофьора на джипа е станало ясно, че двамата нямат претенции един към друг. Самият шофьор разказа пред БНТ, че от паника действал припряно - защото бил нападнат, но протестиращите коментираха, че джипът опитал да направи десен завой и бил спрян.
Полицията отново напомня на участниците в протестните действия да спазват обществения ред и да не се поддават на провокации.
Още: "Боклукът може да е пред Столична община": Взрив-скандал с биологичните отпадъци в София
Още: Кметът на Самоков проведе среща с хотелиерския бранш
Още: "Протестите: Ден 20 - Пачки евро пред вила "Секвоя" в Бояна"
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Спряхме схеми за милиони: Терзиев разбира защо се саботира работата на завода за боклук
Още: „Топлофикация София“ с имоти за 220 млн. лв., но ги управлява лошо