04:44 ср  2 апр 2025

Фандъкова: До края на годината ще бъде завършен ремонтът на 28 СУ

11 април 2023, 13:24 часа • 2394 | прочитания

До края на годината ще бъде завършен основният ремонт на съществуващата сграда на 28 СУ „Алеко Константинов”. Това заяви кметът на София Йорданка Фандъкова. Тя уточни, че модернизацията се извършва по оперативна програма “Региони в растеж” и за нея ще отидат 3,7 млн. лв.

Още: Кметът на Самоков проведе среща с хотелиерския бранш

Още: Спряхме схеми за милиони: Терзиев разбира защо се саботира работата на завода за боклук

“Всичко е до бетон, от там нататък всички инсталации, довършителни работи и изцяло ново оборудване, включително за физкултурния салон, ще бъдат осигурени. Дворът и спорните площадки също се реновират- това са инвестиции в образование, в спорт и във възможности за развиване на талантите на децата”, каза още Фандъкова.

“Виждаме, че се работи в срок - от началото на тази година започна модернизацията на старата сграда на 28 СУ. Новата сграда построихме миналата година с наши средства, сега старата ще се свърже цветово и идейно с нея. Това е един пример за интегрирани инвестиции в образованието в тежка криза - работим без бюджет, но продължаваме да инвестираме в училищата и детските градини”, поясни столичният кмет, след което обясни, че по оперативната програма освен 28 СУ се модернизира и 48-о училище.

“Две училища се ремонтират в момента и се въвеждат условия за енергийна ефективност по оперативна програма “Региони в растеж”. Освен това имаме осигурени средства за строителство на физкултурния салон в 100-то училище, както и за две нови училища в Манастирски ливади- Запад и в Студентски град. Разбира се, продължаваме и с основни ремонти за годината- въпреки трудностите с инж. Джоргов, заместник -кметът по строителство, подготвихме доклад, ще го внесем, за да може СОС да одобри средствата от приватизацията, за да може 25 училища и детски градини да бъдат ремонтирани”, поясни столичният кмет, пише БГНЕС.

Още: „Топлофикация София“ с имоти за 220 млн. лв., но ги управлява лошо

Още: Ето кога ще се проведе фолклорният фестивал „Лазарица“ в Елин Пелин

Тя припомни, че са подготвили и внесли в срок техните предложения за финансиране по ПВУ за модернизация и разширения на 22 училища и детски градини.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес
Failed to fetch