Двама души пострадаха, след като автобус №20 на столичния градски транспорт удари три коли в София следобед на 18 февруари, неделя.
Още: Община Самоков отбеляза 152 г. от гибелта на Васил Левски
Още: Тържествено смениха името на летището в София (СНИМКИ)
Причината
Инцидентът е станал на ул. "Каменоделска" и ул. "Първа Българска армия" с автобус по линия 20. По първоначална информация - причината за катастрофата е, че на шофьора на автобуса му е прилошало, предаде БГНЕС.
Още: Катастрофа край Кресна: Двама са в тежко състояние, движението е ограничено
Според bTV автобусът е навлязъл в насрещното платно, ударил е автомобилите и се е забил в будка с цветя. Източници на телевизията казват, че тепърва ще се установяват точните причини.
Още: Мерки за сигурност на възпоменателната церемония за Васил Левски
Още: "Братската могила" в Елин Пелин става място за отдих и почивка
Пострадали
17-годишно момиче е откарано в болница "Пирогов" с лека контузия на главата. Друга жена е в шок, но е отказала лечение. Също така шофьорът на автобуса - 53-годишен мъж с хипертония, е откаран в болница, предаде bTV.
Сигналът за инцидента е подаден около 16:30 ч. Към мястото веднага са се отправили две линейки.
Още: Кметът на Елин Пелин се срещна с посланика на Словения
Още: Доброволците от Детското полицейско управление в Самоков посетиха пожарната служба
Още: Пешеходец загина на място при пътен инцидент в София