Зимата дойде: Огромно задръстване на "Петрохан", има аварирали автомобили

25 ноември 2023, 14:41 часа • 9428 | прочитания

Огромно задръстване се образува днес на прохода "Петрохан" заради зимните условия. Силен сняг вали в района. На места снежната покривка надхвърля 10 сантиметра.

Още: Най-важните новини за деня: 21 април 2025 г.

Още: Гастроентеролог нападна БНТ заради твърдение на гост, че дебелото черво се "затлачва", ако не пием достатъчно вода

Общо 27 машини разчистват пътищата на територията на област Монтана, 2 машини осигуряват проходимостта на прохода "Петрохан".

Въпреки предупрежденията има шофьори с неподготвени автомобили и неподходящи гуми. На пътя има аварирали коли, предаде БНТ.

Още: Ограничават движението на камиони над 12 тона през прохода "Петрохан"

Още: Прогноза за времето - 22 април 2025 г. (вторник)

Още: Георги Господинов за папа Франциск: Лице като на дете, отворено, любопитно, бяло и благо

При Монтана

Турски ТИР аварира при обходния път на Монтана и блокира движението за кратко.

Екипи на Областно пътно управление – Монтана и на пътноподдържащата фирма оказват съдействие за изтегляне на авариралите автомобили, за да се възстанови трафикът във възможно най-кратък срок. 

Още: От 1-ви май: Подслонът на украинците у нас ще продължава само 60 дни

Още: Вицепрезидентът на САЩ пристига на посещение в Индия

Заради натежали жици от снега е прекъснато електрозахранването на село Дълги Дел в община Георги Дамяново. В момента екипи на „Електрохолд“ работят на мястото на аварията и се очаква съвсем скоро тя да бъде отстранена.

Още: АПИ: В Северозападна България пътувайте с готови за зимни условия автомобили

Още: Криско: Искам да науча децата си най-вече да бъдат добри хора

Още: Важно за шофьорите: Ето как ще се пътува след Великден

Проходът "Шипка"

Вече се е образувала снежна покривка над 5 сантиметра и на прохода "Шипка". Няколко машини на пътноподдържащата фирма са на терен. Пътното платно е почистено и опесъчено.

Червен код за опасно време е обявен за 6 области, очаква се снежна покривка над 30 сантиметра.

Синоптиците предупреждават и за бурни пориви на вятъра със скорост над 80 км/час.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Пламен Иванов
Пламен Иванов Отговорен редактор
Новините днес