„Това е втора партида от 54 контейнера, корабът чака на рейд, тази вечер влиза в пристанището и започва да се товари”, съобщи във Варна екоминистърът Емил Димитров, предаде Нова тв.
Още: Прогноза за времето - 1 април 2025 г. (вторник)
Още: Предложение: Инвалидите с безплатно паркомясто до дома си
Той уточни, че са изпратени съответните документи и нотифкации и на практика контейнерите се връщат в страната, която ги е изпратила.
Предстои да бъдат реекспортирани и останалите 20 контейнера, за които има искане за връщането им в Италия. По думите на министъра контейнери за реекспорт има и на пристанището в Бургас, които също предстои да заминат.
Всички контейнери, които са влезли в България с документи, които не отговарят на действителното съдържание, ще си отидат от страната, категоричен бе Димитров.
Още: Прогнозите се потвърждават: Снегът идва след броени дни!
Още: Най-важните новини за деня: 31 март 2025 г.
Той коментира още, че на пристанище "Варна запад" ще се ситуират всички бали с отпадъци, които ще бъдат горени в трите циментови завода. Министърът допълни, че това са отпадъци, които и страната ни трябва да генерира, а не да ги заравя по сметища.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Милиони на улицата, арести, обвинения: Къде е бъдещето на Турция? (ВИДЕО)
Още: Ники Василковски шокира всички с тази прогноза за Цветница
Огромното предизвикателство пред нашата администрация е да стимулираме регионалните депа, които генерират огромни количества отпадъци, голяма част от тях - 65 процента, да се рециклира, 25 на сто да отидат за изгаряне и едва 10 процента да се заравят, обясни министърът.