Над базиликата на средновековната крепост в Ловеч вече има монтирана нова метална конструкция. Поставянето ѝ е отнело час и половина и е било извършено с помощта на хеликоптер на фирма за специализирани авиационни услуги, съобщават от общинската администрация.
Още: Прогноза за времето - 18 април 2025 г. (петък)
Още: Най-важните новини за деня: 17 април 2025 г.
Металната конструкция тежи близо 4 тона. Монтажът е бил извършен от изпълнителя на строителните работи по проекта "Подкрепа за развитие на туристически атракции в община Ловеч".
Идеята за "покриването" е породена от силния интерес на млади двойки от цялата страна да се бракосъчетаят на това място. Така в очертанията на базиликата ще се организират сватбени ритуали.
Проектът е съгласуван с Националния институт за недвижимо
културно наследство. Ловешката средновековна крепост е паметник на културата от национално значение.
Още: Полк. Вилис Цуров: Кремъл не иска примирие, иска да воюва (ВИДЕО)
Още: МВР министърът с подробности за "цивилните патрулки" по пътищата (ВИДЕО)