Национален ученически конкурс събира родовата памет от Македония и Одринска Тракия, съобщиха от Българското сдружение на родовете от Македония.
Още: Прогноза за времето - 2 април 2025 г. (сряда)
Още: Най-важните новини за деня: 1 април 2025 г.
Националният ученически конкурс за документален разказ, интервю или есе на тема „Моите родови корени от Македония и Одринска Тракия“ е за родовата памет на българите от Македония и Одринска Тракия.
Конкурсът се провежда за втори път от Българското сдружение на родовете от Македония в партньорство с Исторически факултет на СУ „Св. Климент Охридски“ и Македонския научен институт. Регламентът на конкурса е изпратен от Министерството на образованието и науката до началниците на регионалните управления на образованието за информиране на всички училища. ОЩЕ: Изложба сближава ученици от България и Северна Македония
В него могат да участват ученици от V до ХІІ клас, подготвили собствени писмени текстове по зададените теми. В него могат да участват ученици с роднини и близки от Македония и Одринска Тракия и такива, които нямат произход от там, но имат за кого да разкажат. Крайният срок на изпращане на текстовете до 15 април 2023 г.
Още: Експерт: България е сред страните с най-висока позволена скорост в Европа
Още: Продължават ли валежите: Вижте прогнозата на Деница Стоянова
Всички изисквания към текстовете и повече за наградния фонд - може да видите ТУК.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Посрещаме първия изтребител F-16 утре (ВИДЕО)
Още: НИМХ: Миналият месец е един от петте най-топли месеци март от началото на века