Светкавицата удари на 100 метра в Москва

11 август 2013, 20:54 часа • 6854 прочитания

Напълно очаквано голямата звезда в света в най-бързата лекоатлетическа дисциплина Юсеин Болт завоюва световната титла на 100 метра на Световното първенство по лека атлетика в Москва. За Болт това не се оказа особено трудно, предвид и липсата на най-големите му съперници в лицето на Тайсън Гей, Йохан Блейк и Асафа Пауъл, които криминално пропуснаха първенството.

Болт спечели състезанието с 9,77 секунди, а другите два медала взеха Джъстин Гатлин и Неста Картър. Гатлин стана втори с резултат 9,85 секунди, а Картър остана с 9,95 секунди. На четвърто и пето място също останаха ямайци - Кемар Бейли-Коул и Никел Ашмеаде с равно време от по 9,98 секунди. На предишното световно първенство Дегу Болт направи фалстарт и Йохан Блейк взе титлата.

За съжаление спринтът беше помрачен от дъжда, който наводни пистата и попречи да бъдат постигнати и по-силни резултати.