"Стандарт енд пуърс" намали рейтинга на Кипър

21 декември 2012, 11:52 часа • 4795 | прочитания

Международната рейтингова агенция „Стандарт енд пуърс” намали рейтинга на Кипър с две единици до CCC+, като заяви, че страната-членка на еврозоната е изправена пред нарастващ финансов натиск, докато преговорите по отношение на спасителната програма са все още незавършени, предаде АФП.

Още: Най-важните новини за деня: 21 април 2025 г.

Още: Гастроентеролог нападна БНТ заради твърдение на гост, че дебелото черво се "затлачва", ако не пием достатъчно вода

„С все по-ограничените възможности пред правителството, в комбинация с това, което според нас е колебливо отношение на партньорите на Кипър от еврозоната по отношение на споделянето на цената на тежката криза в банковия сектор – ние разглеждаме риска за обявяване на невъзможност за изпълнение на задълженията по държавния дълг като значителен и нарастващ”, посочи рейтинговата агенция.

По-рано от Международния валутен фонд пък заявиха, че няма да бъде достигнато споразумение до края на годината по отношение на спасителния заем за Кипър.

„Продължават дискусиите между кипърските власти, МВФ и европейските партньори за намирането на финансово решение за страната, което да е съвместимо с дълговата устойчивост”, заяви говорител на МВФ. „Не очакваме дискусиите да доведат до решение тази година”, посочи той.

Още: Прогноза за времето - 22 април 2025 г. (вторник)

Още: Георги Господинов за папа Франциск: Лице като на дете, отворено, любопитно, бяло и благо

Редактор: Десислава Ушатова

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес