„България не затваря своите граници, България гарантира спокойното преминаване през нейната територия, както на транзита, така и по отношение на двустранните превози“. Това обяви след извънредното правителствено заседание министърът на транспорта Росен Желязков.
Още: Прогноза за времето - 1 април 2025 г. (вторник)
Още: Предложение: Инвалидите с безплатно паркомясто до дома си
Той уточни, че днес е имало проблеми за превозвачи при преминаването на италиано-словенската граница. Министър Желязков уточни, че са проведени разговори с европейския комисар по транспорта, който се е ангажирал за намиране на решение чрез отваряне на коридори за преминаване.
„Към момента нашите посолства работят изключително сериозно по темата. Имаме уверение, че на европейско ниво проблемът ще намери своето решение“, категоричен бе министър Желязков.
„От 16 март се спира провеждането на теоретични и практически изпити за водачи на моторни превозни средства. Целта е да се ограничат контактите между отделните лица. Това са временни мерки, в рамките на ограниченията, които действат, и предварително поднасяме своите извинения към кандидат-шофьорите“, заяви още Росен Желязков.
Още: Прогнозите се потвърждават: Снегът идва след броени дни!
Още: Най-важните новини за деня: 31 март 2025 г.