През нощта в понеделник ще преобладава ясно и почти тихо време. В източните райони ще духа умерен северен вятър. Там и облачността ще е значителна и на отделни места ще превали слаб сняг, в крайните югоизточни райони – дъжд и сняг. Минималните температури ще бъдат между минус 9° и минус 4°, в София - около минус 8°. Утре ще бъде предимно слънчево, с разкъсана средна и висока облачност над Западна България. Преди обяд над източните райони облачността все още ще е значителна, но и там след обяд ще се разкъса и намалее до предимно слънчево. Това гласи седмичната прогноза за времето за периода от 10 до 16 февруари 2025 г.
ОЩЕ: Прогноза за времето за първата половина на февруари 2025 г. (ГРАФИКИ)
Вторник и сряда
Ще духа слаб, в Дунавската равнина и Източна България до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат предимно между 1° и 6°, в София - около 4°. Във вторник и сряда в по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево. Значителна облачност ще има в крайните източни райони, където не са изключени и слаби валежи от дъжд и сняг.
Вятърът ще остане от североизток, ще бъде слаб, по морския бряг - умерен. Минималните температури ще бъдат между минус 8° и минус 3°, а максималните - между 1° и 6°.
До края на седмицата
В четвъртък и петък от запад на изток облачността временно ще се увеличи и на места ще превали слаб сняг. Вятърът ще е с южна компонента и температурите ще се повишават, в петък минималните ще са между минус 5° и 0°, а максималните - между 5° и 10°. През почивните дни температурите ще се повишат още. Отново ще се заоблачи, и ще преобладава облачно време, ще има и слаби валежи, и от дъжд, и от сняг, на повече места в неделя. В събота вятърът ще е все още слаб от юг, а в неделя ще се ориентира от запад и ще се усили. Това съобщи дежурният синоптик от НИМХ.
ОЩЕ: Месечна прогноза за времето за февруари 2025 г. (ГРАФИКА)