"В сградата на Светия синод на Българската православна църква - Българска патриаршия (БПЦ-БП), се проведе среща на Негово Светейшество българския патриарх и Софийски митрополит Даниил с Негово Величество цар Симеон Втори", съобщи сайтът на Българската патриаршия.
Още: "Заради студа": Спряха частично ремонта на "Дунав мост"
Още: Рокади в БДЖ: Транспортният министър смени директора на железниците
Симеон Сакскобургготски е поздравил новия патриарх с избирането му. Негово светейшество патриарх Даниил е благодарил на царя за важната му роля за преодоляването на разкола в Българската православна църква, пише в съобщението. На срещата са присъствали и митрополити.
Още: Румен Радев и патриарх Даниил се обединиха около въвеждането на вероучение в училищата (СНИМКИ)
В края на срещата Симеон Сакскобургготски е подарил на патриарх Даниил албум с фотографии "В служба на България (1887–2017)", а първойерархът на Българската православна църква му е връчил комплект от седем сребърни монети с български манастири и чудотворни икони на Света Богородица, се посочва още в текста.
Още: "Внимание, студено": Жълт код за ниски температури в 19 области
Още: Мирослав Боршош към екскурзоводите: Вие сте едни от хората, които показват България пред света