Протестиращите пред Народния театър "Иван Вазов" нападнаха Владо Пенев (ВИДЕО)

07 ноември 2024, 23:52 часа • 4942 прочитания

Протестиращи срещу пиесата "Оръжията и човекът" с автор Джордж Бърнард Шоу и режисьор световноизвестния актьор Джон Малкович нападнаха актьора Владо Пенев, който беше и служебен министър на културата в миналото. Видео от скандалната случка се разпространи в социалните мрежи.

Още: Най-важните новини за деня: 4 март 2025 г.

Още: Прогноза за времето - 5 март 2025 г. (сряда)

На клипчето се вижда как група от хора е наобиколила актьора и го притиска към стената, след което момче му взима и очилата. "Това е Владимир Пенев, бе, хора", подвикват странични наблюдатели, след което полиция разтървава Пенев и нападателите му.

Още: Да се скараме за 3 март, Украйна и ЦСКА:Левски - горещите теми в интернет на 4 март

Още: Мария Симеонова: Позицията на Турция в подкрепа на Украйна е много последователна и очаквам да продължи (ВИДЕО)

Припомняме, че площадът и входът на Народния театър "Иван Вазов" бяха окупирани от протестиращи срещу постановката на Джон Малкович "Оръжията и човекът". Според тях пиесата обижда българите, а датата на премиерата не е случайна - на 7 ноември българските войски удържат победа над сръбската армия в битката при Сливница.

Още: Грозни сцени в Народния театър: Нападнаха директора преди режисираната от Малкович постановка "Оръжията и човекът" (СНИМКИ и ВИДЕО)

Още: Всеки четвъртък: Бойкот на магазините

Още: Спасиха украинец и туркиня, бедстващи в Черно море

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес