Прогноза за времето - 19 ноември (петък)

18 ноември 2021, 22:14 часа • 6142 | прочитания

Ще духа слаб вятър от запад-северозапад. Минималните температури ще са в широки граници, от около минус 1° в котловините в Западна България до 6° - 8° по морския бряг. Това съобщи за Агенция "Фокус" дежурният синоптик Мартин Славчев от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). 

Още: Имени дни през май 2025 г.

Още: Локални валежи и ниски температури сутрин: Прогнозата за времето с Николай Василковски

Днес облачността ще е променлива, по-често значителна, но ще се задържи почти без валежи. Ще духа умерен, в отделни райони на Дунавската равнина и Източна България - временно силен вятър от запад-северозапад. Дневните температури слабо ще се понижат и преобладаващите максимални ще бъдат между 8° и 13°.

Атмосферното налягане ще бъде по-високо от средното за месеца и през деня още ще се повиши.

Над Черноморието облачността ще е променлива, по-често значителна, но ще бъде без валежи. Ще духа умерен и временно силен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще са между 11° и 14°. Температурата на морската вода е 13° - 14°. Вълнението на морето ще бъде 1 - 2 бала.

Още: Синоптик обясни защо се изсипа толкова дъжд в Северозападна България

Още: След бедствието в Северозападна България: Започва оглед и описване на щатите

Над планините облачността ще е по-често значителна, почти без валежи. Ще бъде ветровито, с умерен и силен вятър от север-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 3°, на 2000 метра - около минус 1°.

През почивните дни облачността ще се разкъса и ще намалее. В събота ще остане ветровито, по-късно през деня вятърът ще отслабне, а през нощта срещу неделя в много райони ще стихне. В неделя на места в низините сутринта ще бъде мъгливо. Минималните температури ще са между 2° и 7°, а максималните - между 12° и 17°. В понеделник ще духа слаб вятър от юг-югозапад. Преди обяд в равнинната част от страната отново ще има мъгла или инверсионна облачност, над останалите райони ще бъде предимно слънчево. След обяд от запад ще започне увеличение на облачността, а привечер и през нощта на места в западните и южните райони ще превали.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес