Порожанов: Притежаваме потенциал за производство на качествена продукция

18 януари 2018, 21:30 часа • 1223 | прочитания

Модернизиране и опростяване на Общата селскостопанска политика след 2020, както и бюджетът за земеделие през следващия програмен период са сред основните приоритети на страната ни в сектор „Земеделие“ по време на българското европредседателството.

Още: Прогноза за времето - 1 април 2025 г. (вторник)

Още: Предложение: Инвалидите с безплатно паркомясто до дома си

Това обяви министърът на земеделието, храните и горите Румен Порожанов при среща с български и немски медии броени часове преди откриването на международното селскостопанско изложение "Зелена седмица" в Берлин. Тази година България е страна-партньор на изложението и представя в отделна палата традиционни храни и напитки.

За първи път България е страна-партньор на „Зелена седмица“ Берлин. Изложението е сред най-престижните международни форуми за храни и селскостопански продукти.

„Земеделието и преработвателният сектор на България притежават значителен потенциал за производство на качествена продукция с висока добавена стойност", заяви министърът на земеделието, храните и горите Румен Порожанов, при откриването на „Зелена седмица“, най-престижното и водещо в света събитие за представяне на селскостопански продукти и продукти от хранително-вкусовата промишленост и градинарство.

Още: Прогнозите се потвърждават: Снегът идва след броени дни!

Още: Най-важните новини за деня: 31 март 2025 г.

Министър Порожанов почерта, че 2018 г. започва с много отговорности за България като председател на Съвета на ЕС и като страна-партньор на „Зелена седмица“.

„Модернизирането и опростяването на ОСП след 2020 г. и бюджетът за земеделие в рамките на следващата многогодишна финансова рамка са основните приоритети на Българското председателство в областта на земеделието. Изключително важни са и темите за нелоялните търговски практики, състоянието на международните двустранни и многостранни търговски преговори и ветеринарната област“, заяви още министърът, цитиран от Дарик.

„Основното послание на България към гостите на изложението е да се подчертае важното място на селското стопанство и на хранителната индустрия в икономиката на страната и спазването на стандартите за качество и безопасност“, каза още Порожанов.

Страната ни участва за 29-ти път в изложението, което тази година провежда своето 83-то издание.

Още: Цензура за Самуел Финци и срам за всички нас - скандалите и важното в мрежата на 31 март

Още: Прокуратурата разкри детайли за мистериозната смърт на майката на български европрокурор

62 фирми и 12 земеделски производители представят България. Традиционно страната се представя с национален щанд. Тази година като страна-партньор българските традиционни продукти ще бъдат представени в палата с площ от 1640 кв. м. с над 30 щанда. В изложението ще вземат участие 62 фирми и 12 земеделски производители, както и членове на различни асоциации и съюзи.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес