Майките от инициативата „Системата ни убива“ настояват експертните решения на ТЕЛК да бъдат валидни 2 месеца след приключване на епидемичната обстановка. Ако искането им не бъде изпълнено, те са готови да протестират пред Министерство на здравеопазването, предава БНР.
Още: Най-важните новини за деня: 13 март 2025 г.
Още: Важна информация за земеделците - ето кога се задават слани
Аргументът е, че за да подготвят нужните за явяване пред комисиите документи, се налага хората с тежки заболявания да обикалят редица здравни заведения и така се увеличава рискът да се заразят с Covid -19.
Подобно решение - за удължаване срока на решенията на ТЕЛК с 2 месеца след края на извънредното положение, вече беше взето от правителството през април.
Вера Иванова от "Системата ни убива" коментира пред БНТ, че расте рискът за хората от малките населени места, които са принудени да пътуват по няколко пъти.
Още: Ето за каква заплата работят готвачите по българското Черноморие. Стартова
Още: Прогноза за времето - 14 март 2025 г. (петък)
"От това нещо зависи животът на този човек. Остане ли без ТЕЛК, той остава без 100-те-200 лв. доходи, което го обрича на глад. Хората са принудени, за да имат малко да се хранят, да минават на тези комисии.", обясни тя.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Великото завръщане на "Величие" - горещите теми в интернет на 13 март
Още: Добивът на редкоземни елементи – златната кокошка на XXI век (ВИДЕО)
"До скоро личните лекари лекуваха само по телефон... Хората с увреждания, онкоболните са пуснати пред първа линия да обикалят болници, да пътуват от град в град, където има огнища. Чакаме отговор от Министерството на здравеопазването. Ще направим и демонстрация пред министерството“, каза още Иванова.
Още: Политически манипулации и несправедливи обвинения: Найден Тодоров с подкрепа от културни дейци