Остават няколко месеца живот на "Български пощи", сигнализира синдикат "Защита"

17 януари 2023, 12:05 часа • 5483 | прочитания

Остават няколко месеца живот на „Български пощи". Това заяви новият главен изпълнителен директор на дружеството по време на среща с представители на синдикалната организация на НС „Защита“.

Още: Прогноза за времето - 1 април 2025 г. (вторник)

Още: Предложение: Инвалидите с безплатно паркомясто до дома си

От изнесените данни за състоянието на „Български пощи“ към настоящия момент става ясно, че дружеството има над 200 млн. лв. задължения. Не се отчитат почти никакви приходи от дейност - пазарният дял е свит до 0,5%.

"50 млн. лв. „държавна помощ“, завоалирана като увеличение на капитала на дружеството, за два месеца са били „изядени“, твърдят от Национален синдикат "Защита". Според тях е изготвен бюджет от старото ръководство, който гарантира още 65 млн. лв. загуба за дружеството.

"Как изобщо на някого може да му мине през ума да изготви такъв бюджет и защо още не се е заела със случая българската прокуратура? Защото е видно, че се е подготвял умишлен фалит на едно от най-големите държавни предприятия", смятат от НС "Защита".

Още: Прогнозите се потвърждават: Снегът идва след броени дни!

Още: Най-важните новини за деня: 31 март 2025 г.

Припомняме, че през август 2022 г. Министерството на транспорта и съобщенията пое управлението на "Български пощи".

В момента единственото спасение на дружеството е помощ от държавата. "За най-голямо съжаление, новото ръководство няма намерение да се потърси отговорност на тези, които докараха „Български пощи“ до това трагично състояние", добавят още от синдиката в съобщение до медиите.

Тяхната позиция е, че трябва да се сигнализират компетентните органи и "да бъде потърсена отговорност на виновните, довели до фалит едно от най-големите държавни дружества". "Сега е интересно какво ще предприемат Министерство на транспорта и съобщенията и новото ръководство на дружеството, за да не останат тези 9000 души без работа?", гласи още съобщението.

Синдикат „Защита“ ще информира Министерството на транспорта и съобщенията и всички парламентарни групи за тежката ситуация, в която се намират „Български пощи“ и ще настояват за решаване на проблема, става ясно от позицията им.

Още: Цензура за Самуел Финци и срам за всички нас - скандалите и важното в мрежата на 31 март

Още: Прокуратурата разкри детайли за мистериозната смърт на майката на български европрокурор

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Димитър Радев
Димитър Радев Отговорен редактор
Новините днес