Няма недоволни и отказали настаняване бежанци във военната база в Сарафово

01 юни 2022, 10:03 часа • 3050 | прочитания

За разлика от напрежението, което възникна в бежанския център в Елхово, във военната база в Сарафово няма недоволни и отказали да се настанят.

Още: Най-важните новини за деня: 21 април 2025 г.

Още: Гастроентеролог нападна БНТ заради твърдение на гост, че дебелото черво се "затлачва", ако не пием достатъчно вода

Във вторник там беше обособен палатков лагер. Очаква се да бъдат получени походни легла за него.

Заместник-областният управител на Бургас Пламен Янев заяви по БНР:

"Капацитетът в Сарафово е около 400 – 500 места. Ако местата в Бургас се изчерпат, бежанците трябва да продължат към другия буферен център в Елхово. Палатките в момента са 20. Все още никой не е настанен в тях. За днес заявката от хотелите е за извеждането на около 1500 украински граждани".

Още: Прогноза за времето - 22 април 2025 г. (вторник)

Още: Георги Господинов за папа Франциск: Лице като на дете, отворено, любопитно, бяло и благо

Само за два дни в Бургаска област са издирени и придвижени към базата на Министерския съвет над 320 украински граждани с увреждания, добави още заместник-областният управител на Бургас.

Преместването на украинските граждани от хотелите в буферните центрове ще продължи и днес.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес