Военнослужещи от Сухопътните войски и от Военноморските сили реагираха днес, 19 юли, на сигнали за открити невзривени боеприпаси.
Още: Мирослав Боршош към екскурзоводите: Вие сте едни от хората, които показват България пред света
Още: Най-важните новини за деня: 21 февруари 2025 г.
Специализиран екип от 78-и батальон за осигуряване разузна и иззе 85-милиметров инертен (учебен) изстрел ПГ – 7. Той ще бъде унищожен утре на учебен полигон Сливница при спазване на всички мерки да безопасност, съобщиха от Министерството на отбраната.
Боеприпасът е бил открит в местността Бонсови поляни край София. Екипът в състав от четирима военнослужещи е действал под ръководството на лейтенант Владислав Ставрев.
Унищожен боеприпас и край Созопол
Също днес специализиран екип от Военноморска база Бургас, от състава на ВМС, извърши разузнаване и унищожи на място боеприпас, открит по-рано през деня в района на Мидения плаж край Созопол. Военнослужещите са установили, че намереният боеприпас е бил противотанков снаряд.
Още: Прогноза за времето - 22 февруари 2025 г. (събота)
ОЩЕ: Жена намери базука, докато разхожда кучетата си край София
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Разлюля тепетата: Земетресение с магнитуд 3.1 в района на Пловдив
Още: Премиерата на филма за Милен Цветков: Сълзи, но и много надежда