Оборудваха автомобилите за контрол на ИА „Автомобилна администрация” с ПОС терминални устройства. Те са свързани с електронната система за контрол на Агенцията, в която са генерирани и наказателните постановления.
Още: Тази нощ: Спират движението по част от магистрала "Струма"
Още: Съюзникът на Хитлер, когото нарекохме освободител (ВИДЕО)
ОЩЕ: БДЖ купува ПОС терминали за плащане с карта във влака
ПОС терминалните устройства дават възможност за плащане на наказателните постановления от нарушители, които са чуждестранни граждани без постоянен адрес на територията на България, както и български граждани, обясниха от Агенцията.
В случай, че нарушителят не желае да обжалва глобата може да я заплати веднага чрез ПОС терминал или по банков път в 14-дневен срок, като и в двата случая стойността на глобата се намалява с 20%.
Още: Георги Тошев за документалния филм "Лили": Зрителите имат нужда от по-обективна истина
Още: Гуцанов попари надеждите за по-високи заплати в цял един сектор
Чрез въвеждането на този метод на заплащане ще бъде завишена събираемостта на глобите и ще се намали административната тежест.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Променят движението в двете тръби на тунел „Железница“ на АМ „Струма“
Още: След смъртта на папата: "България излиза от една зона на комфорт"
Оборудването на автомобилите с ПОС терминали започна поетапно в началото на месеца. До момента над 10% от нарушителите без постоянен адрес на територията на България са се възползвали от този начин на заплащане на глобите.