МВР след обвиненията за произвол: Мъжът е ухапал полицай по коляното (ВИДЕО)

04 декември 2023, 17:08 часа • 4057 | прочитания

Предполагаемо наличие на наркотици. Такава е причината за ареста на мъжа, който по-рано днес се оплака от полицейски произвол в нощта на събота срещу неделя.

Още: Бойко Кръстанов на Великден: Бъдете по-смирени и прощавайте (ВИДЕО)

Още: Кой има имен ден днес, 20 април 2025 г. Честито!

Виктор Иванов разказа в социалните мрежи, че полицаи от 4-то РПУ са го арестували и са се държали агресивно спрямо него.

"След като поисках от тях да се легитимират с две имена и РПУ, към което работят, както изисква законът и да ми кажат какви са законовите основания за този обиск, двамата полицая започнаха да се държат много и ненужно агресивно", описа той случилото се.

Отговорът на полицията

От Столичната полиция обясниха, че агресията е била от страната на мъжа.

Още: Прогноза за времето - 20 април 2025 г. (неделя)

Още: Най-важните новини за деня: 19 април 2025 г.

Комисар Християн Тонев, началник на 4-то РПУ обясни, че мъжът е бил в компания с още двама души и видимо е личало, че са употребили алкохол. Единият казва на другите, че в него има марихуана, която ще изпуши вкъщи, и поради това намиращите се в близост полицаи решават да му направят проверка. Тонев обяснява, че колегите му са се легитимирали и допълва, че съгласно закона на всеки гражданин може да бъде извършена проверка. Още: МВР само се уличи в лъжа: Няма кадри, доказващи бой между агитки

"Лицето агресира, започва да се дърпа и да отказва да се качи съответно във въпросния служебен автомобил, като при опита да бъде качен, лицето ухапва по дясното коляно единия колега, което ясно се чува и в самия видеоклип", допълва той. 

Според полицията действията на униформените служители са били законни.

Още: 5 години без журналиста Милен Цветков

Още: Патриарх Даниил отслужи Василиева св. Литургия

"Съгласно българското законодателство всеки един гражданин може да му бъде извършена полицейска проверка, както може да му бъде извършена и проверка за установяване забранени вещества или предмети в съответното лице", посочи Тонев

Образувана е дисциплинарна проверка спрямо полицаите, извършили ареста, стана ясно още от думите му.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес