Врачанският митрополит Григорий с коментар преди избора на нов български патриарх. Той е наместник-председател на Светия Синод на Българската православна църква и един от кандидатите за глава на БПЦ.
Още: Кабинетът ще опита да достави още 35 нови електрически влака
Още: Донеси пластмаса, вземи книга – „Книги за смет“ идва във Враца на 27 април
Още: Патриархът на България: Кой е Врачанският митрополит Григорий?
„Бъдещият патриарх трябва да бъде духовник, който наистина да бъде достоен архипастир и да води българския народ и Българската православна църква към Царството божие. Да обедини всички – клир и народ в името на Бог”, заяви врачанският митрополит.
Очакванията му за Събора, на който ще бъде избран духовният баща на българите, са той да бъде проведен в нормална обстановка и да се спазва Уставът на БПЦ.
Още: Напредва ли ремонтът на Дунав мост (СНИМКИ)
Още: Лятно време в тези градове на България. Времето утре - 24 април 2025 г.
На въпроса дали бързо ще бъде избран новият патриарх, той заяви: „Зависи от самите избиратели, Бог единствено знае кой ще бъде следващият патриарх“.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кметът на "Илинден" с първи коментар за бутнатите ромски къщи в "Захарна фабрика"
Още: "Зелената мантия, епанокалимавка, патриаршеският жезъл": Какво символизират?