Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Мечки атакуват в Смолянско

12 август 2014, 13:39 часа • 12423 прочитания

Мечки нападнаха стопанства в родопските села Брезе и Забърдо, съобщават от Районната екоинспекция в Смолян. Получени са два сигнала за нападение и умъртвени животни. Първо нападнали в село Брезе, община Девин, съобщава "Марица".

Още: Прогноза за времето - 20 февруари 2025 г. (четвъртък)

Още: Горещите теми в интернет на 19 февруари: Сняг затрупа Варна, a "Ергенът" роди нов лаф

Служителите на „Група за бързо реагиране“ към екоинспекцията са установили на място труп на конче, по което има следи от мечо нападение. Животното е собственост на мъж от село Забърдо. Групата е обиколила района на нападението.

За осигуряване на безопасността на пастирите и стадата е раздала спрейове против нападение от мечки. Вторият сигнал е за района на село Забърдо, общ. Чепеларе.

Служителите на „Група за бързо реагиране“ към екоинспекцията са установили на място труп на прасе и още шест ранени прасета. Животните са собственост на 52-годишен мъж от селото.

Комисия ще изготви протоколи за обезщетяване на собствениците на животните.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес