Маями се върна в играта за титлата в НБА

14 юни 2013, 08:40 часа • 7615 прочитания

Обещано – изпълнено. Така спокойно може да се резюмира четвъртия мач от финалната серия в НБА, в който „Маями Хийт” победи „Сан Антонио Спърс” като гост със 109:93 и отново изравни общия резултат – 2:2 победи.

След потресаващо слабия трети мач, този път трите най-големи звезди на „горещите” взеха нещата в свои ръце и не дадоха шанс на „шпорите”, които при победа щяха вече да има сериозно психологическо предимство. Леброн Джеймс вкара 33 точки, най-много в един мач от всички във финалната серия досега, както и хвана 11 борби. Дуейн Уейд добави 32 точки, а Крис Бош също записа дабъл-дабъл – 20 точки и 13 борби. За домакините Тим Дънкан вкара 20 точки, а Тони Паркър се отчете с 15 точки и 9 асистенции.

Реално мачът се реши в началото на последната четвърт, когато Уейд открадна топката и завърши със забивка, вдигайки разликата до 90:81 в полза на „Маями”. Хитър ход от страна на шампионите беше включването на Майк Милър. Иначе Джеймс и Уейд вкараха общо 10 от 11 опита за стрелба в първата четвърт, което ясно показа за какво са излезели „Маями” на площадката. Факт е и че „Маями” няма загуба в два последнователни мача от периода 8-10 януари тази година.

Следващият мач отново е в Сан Антонио, в събота срещу неделя, а след това серията се връща във Флорида.