Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) ще извърши проучване на причините за повишаването на цените на застраховката „Гражданска отговорност“ за таксиметровите шофьори.
Още: Милиони на улицата, арести, обвинения: Къде е бъдещето на Турция? (ВИДЕО)
Още: Ники Василковски шокира всички с тази прогноза за Цветница
КЗК възнамерява да използва и информация, събрана в резултат на проведени срещи с участниците на съответния пазар, регулаторните органи в сектора, както и експерти в областта.
ОЩЕ: С клаксони и димки: Започна протестът на такситата (СНИМКИ)
КЗК вече е извършила мащабно предварително проучване, което налага да се самосезира незабавно относно наличието на евентуално антиконкурентно поведение на участници в застрахователния сектор, което има за цел или резултат предотвратяване, ограничаване или нарушаване на конкуренцията на пазара.
Още: Цензура за Самуел Финци и срам за всички нас - скандалите и важното в мрежата на 31 март
Още: Прокуратурата разкри детайли за мистериозната смърт на майката на български европрокурор
Решението за образуване на производство ще бъде разгледано на закрито заседание на Комисията на 21 ноември 2024 г.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Как да боядисаме яйцата за Великден само с естествени бои от природата
Още: Великденски дух и до 1000 промоции тази седмица в Kaufland България