Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Конкретен пример за замърсяване на въздуха и как се санкционират нарушения даде общински съветник

09 декември 2020, 11:20 часа • 6216 прочитания

"В отчета на кмета на Варна за изпълнение на програмата за опазване на околната среда за 2019г. е записано, че проблемните месеци със замърсяване на въздуха във Варна са от октомври до февруари вкл.

Още: Властта обича медиите, властта обича парите, но трябва да има регулация: СЕМ говори за социалните мрежи

Още: Кой има имен ден днес, 22 януари 2025 г. Честито!

Какво се случва само на 20 км от Варна в Девня и защо периодично варненци се оплакват от лошо миришещ въздух, особено рано сутрин?

Фирма "Екосейф" ООД, която има инсенератор на горене на отпадъци в Девня и миналата година се опита да прокара инвестиционно намерение да гори и такива, съдържащи азбест, от което в последствие се отказа сега иска да прави складова база за отпадъци на площ 4 дка.

Нещо повече, за складовата база местното РИОСВ се е произнесло, че няма нужда от екооценка, като в същото време е глобило фирмата за неправилно съхранение и горене на опасни отпадъци, заедно с животински такива", информира общинският съветник Стела Николова във Фейсбук.

Още: Най-важните новини за деня: 21 януари 2025 г.

Още: Прогноза за времето - 22 януари 2025 г. (сряда)

"Вчера, на ел.поща на екосдружение пристигнало анонимно това съдебно решение, което потвърждава наказателното постановление на РИОСВ срещу фирма "Екосейф" да заплати само 7000 лв. Символичната сума за извършеното от фирмата е обжалвана пред съда, като същевременно вече е придвижена преписката за създаване на складовата им база.

Една от съдружничките в "Екосейф"ООД регистрира фирма "Екосоник"ЕООД и иска да направи още един инсенератор точно до този на "Екосейф".

Разказвам ви всичко това, за да знаете какво се случва само на 20 км от вас и какви са санкциите за сериозни нарушения по съхранение и горене на опасни отпадъци.

Още: Има ли проблем с финансирането на български филми: В "Студио Actualno" гостува Виктор Божинов (ВИДЕО)

Още: "Популистки внушения": Операторите скочиха на КЗП след предложението да останат без лицензи


Този ред със сигурност би се променил при друго управление!

Междувременно граждански сдружения с наименование "Дишай" се роят в българските градове. Последното такова е "Дишай, Добрич"!

ЕК отново даде България на Европейския съд, заради това, че не се предприемат мерки, които да намаляват замърсяването на въздуха, а експертите вече писаха, че мръсният въздух, който дишаме е фактор за тежко боледуване и от Ковид-19, освен традиционните белодробни и сърдечно-съдови проблеми.

Сдружение "Дишай, Девня" от 7 смели жени се бори с администрацията и страха в малкия град, зависещ от предприятията, които дават работа на хората там, но им осигуряват и болести, които са неприсъщи за по-млади хора.

Борбата за чиста природата ще продължи със сигурност в следващия парламент, където, убедена съм, Демократична България ще предлага и настоява за промени в законодателството!"

Още: Замърсяването на въздуха е убило 500 000 новородени

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес