„Топлофикация София“ ЕАД трябва да изпрати в КЕВР информация за срока, в който клиентите на топлинна енергия ще получат коригирана данъчна фактура с отразена ставка от 9% ДДС върху дължимите суми за топлинна енергия, съобщават от регулатора.
Още: Монтират нови пътни знаци в 11 опасни отсечки
Още: На Разпети петък: Жълт код за силни дъждове
Изискани за разяснения и за начина, по който дружеството ще информира клиентите за разликите в дължимите суми с начислена ставка от 20% ДДС и 9% ДДС.
Комисията очаква от „Топлофикация София“ ЕАД изчерпателна информация за броя на клиентите, засегнати от корекции на фактурите, в които е отразена годишната изравнителна сметка, както и каква е общата стойност на направените корекции.
Допълнително дружеството трябва да даде разяснения и по въпроса на кои фактури, на какво основание и в кои случаи ще бъдат начислявани лихви за просрочие.
Още: Хранителните ни навици се променят: На трапезата ни има повече месо и плодове
Още: Великденски яйца с екологични послания рисуват деца от софийски училища в Централни хали
Освен поисканата информация „Топлофикация София“ ЕАД следва да представи на регулатора образец на фактурa, в която да бъде ясно посочен начинът, по който клиентите ще бъдат информирани за разликите в дължимите суми с начислена ставка от 20% ДДС и 9% ДДС.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Времето утре - 18 април 2025 г. и прогнозата за Великден
Още: Имотите в София, обяснени накратко: Търсенето расте, сделките намаляват, брокерите ентусиазирани
Цялата необходима информация трябва да бъде предоставена от „Топлофикация София“ ЕАД в тридневен срок, се посочва в писмото на председателя на КЕВР до изпълнителния директор на дружеството Александър Александров.