Журналистка с теория защо са показани родителите на загиналото от токов удар дете

16 февруари 2021, 12:16 часа • 13122 | прочитания

Сега ще кажа нещо ужасно. Имам чувството, че телевизиите показаха роднините на загиналото дете, само за да успокоят напрежението, че жертвата е от малцинствата. Демек не е кой знае каква загуба.

Още: Георги Ангелов: Внушаването на страх и чувство за малоценност са ключови инструменти на руската дезинформация (ВИДЕО)

Още: Ученическа конференция „Добродетели на духа и волята“ ще се проведе в РИМ-София

Иначе защо ни е да гледаме един разплакан баща, какво можем да научим за случая, освен, че е ходил да заработи едни десет лева за семейството си", пише журналистката Юлия-Ал Хаким във Фейсбук.

Тази власт, която десет години си затваря очите за нацисткия Луковмарш и която възроди фашизма у един толерантен народ, спасил евреите си, сега апелира към ксенофобията и неграмотността ни, за да си замаже престъпленията и безотговорността.

Едва ли има нужда да напомням, че на тази шахта можеше да стъпи всеки един от нас, всяко едно дете. Разбирате ли какво правят с нас, разбирате ли в какво ни превърнаха?"

Още: 10 лв. отстъпка за лоялни клиенти с Kaufland Card до 11 май

Още: Гръмотевици в планините, къде ще вали. Времето утре - 25 април 2025 г.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес