Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Голям седящ протест в памет на прегазеното 15-годишно момче (СНИМКИ)

14 септември 2023, 19:26 часа • 1390 прочитания

Голямо шествие се проведе в София в памет на 15-годишното момче, което загина преди около две седмици на кръстовището на ул. „Цар Иван Шишман“ и „Генерал Гурко“, предаде БГНЕС.

Още: Прогноза за времето - 20 февруари 2025 г. (четвъртък)

Още: Горещите теми в интернет на 19 февруари: Сняг затрупа Варна, a "Ергенът" роди нов лаф

Десетки млади хора, предимно ученици, седнаха на пешеходната пътека на кръстовището. Те изразиха своето възмущение срещу продължаващата „война по пътищата“, при която безотговорни шофьори сядат зад волана след употреба на наркотици и алкохол. Днешният протест е в навечерието на започването на учебната година.

Мъжът, който прегази 15-годишното момче, е шофирал с два промила алкохол. Той е обвинен в умишлено причиняване на смърт, вследствие на нарушаване правилата на движение по пътищата.

Още: Петър Тодоров изпил 6 бири преди да прегази Филип, оставиха го в ареста

Още: Йордан Божилов: Европа много бързо се нуждае от лидерство (ВИДЕО)

Още: Футболните фенове ще могат да видят на живо купата на английската Висша лига в Сердика Център

За това престъпление се предвижда наказание лишаване от свобода за срок от 10 до 20 години, както и лишаване от право да управлява МПС завинаги.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес