74% от българите заявяват, че ще казват по-често „обичам те“ през започващата 2023-а година. 12% не смятат, че ще го правят, а 14% се колебаят в отговора си. По-младите са и по-склонни да си го обещават (а може би имат и повече поводи). Оказва се, че жените казват „обичам те“ повече, отколкото мъжете. Това сочи най-новото социологическо проучване на "Галъп".
Още: Кой има имен ден днес, 22 януари 2025 г. Честито!
Още: Най-важните новини за деня: 21 януари 2025 г.
69% от анкетираните заявяват, че ще ограничат вредните си навици, 17% признават, че нямат такова намерение, а 14 на сто се колебаят. Хората с по-висок образователен статус са и по-склонни да коригират поведението си.
Дали хората нареждат виното сред вредните навици, не е ясно, но в деня на виното и романтиката вижда се, че българите са малко по-склонни да си обещават и любов, и самодисциплина. Все пак любовта побеждава с малко.
Данните от януарското изследване на „Галъп интернешънъл“, в което агенцията провери какво си обещават българите на прага на 2023 г., сочат, че едно от най-сериозните обещания у нас е свързано с отделянето на повече време за близките хора – 91% го споделят, съоблщи БГНЕС. Осъществяването на поне една своя мечта пък си обещават 73 на сто от българите, а 84% вярват, че ще се усмихват повече. Прави впечатление, че на практика няма големи възрастови различия в отговорите, макар да се откроява ентусиазмът, който е характерен по-скоро за младостта.
Още: Прогноза за времето - 22 януари 2025 г. (сряда)
Още: Проф. Надя Миронова е новият директор на НДК
ОЩЕ: "Галъп": 25% от българите са готови да емигрират в друга държава
68% твърдят, че ще засадят дърво, 63% смятат, че ще вземат участие в поне една благотворителна инициатива.
33% приемат да осиновят бездомно животно – тук, очаквано, ентусиазмът не е огромен. Няма обаче и кой знае колко ентусиазъм в четенето – 48% са хората, които заявяват, че всеки месец ще прочитат по една книга. Това са двете обещания, които събират най-малко популярност, макар чувствителни дялове респонденти все пак да ги споделят.
Сравнително непопулярно е и обещанието пред себе си да харчиш по-малко пари – 53 на сто се заричат да пестят. Оказва се, че по-младите у нас, например, биха чели повече книги, но биха харчили и повече пари, за разлика от хората в по-зряла възраст.
Още: "Популистки внушения": Операторите скочиха на КЗП след предложението да останат без лицензи
Още: МВнР: Няма данни за пострадали българи при пожара в ски курорт в Турция