Снежната покривка в Русенска област е 22 см, обстановката в момента е нормална, няма населени места без ток и вода, предава БНР.
Още: Близо до хората: КЗП пуска мобилно приложение за жалби през летния сезон
Още: Нови уреди за чист въздух в София: до есента завършва монтажът в 17 квартала и села
Рано тази сутрин пътищата от Русе към София, Варна и Силистра бяха блокирани от аварирали тежкотоварни автомобили. На четири места в района на град Бяла имаше закъсали тирове поради неподходящи за зимната обстановка гуми.
„Товарните автомобили подлежат на контрол от Държавната автомобилна инспекция. Те бяха информирани в разговорите ни с ОД на МВР още тази сутрин за проблемните автомобили и екип на ДАИ беше изпратен да контролира ситуацията и наложи необходимите санкции“, каза областният управител Галин Григоров.
Малко по-късно стана ясно, че от Регионалната дирекция „Автомобилна администрация“ са съставили три акта на шофьори на тежкотоварни автомобили от Румъния и Турция.
Още: АПИ обяви колко са приходите от винетки от началото на годината
Още: Почина емблематичната журналистка на БНТ Даниела Кънева
Контролът на камионите продължава.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Може ли да се прогнозира земетресение? Говори експертът проф. Николай Милошев
Още: В защита правата на човека: Протест пред посолството на Китай