Министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Христо Алексиев днес подписа заповед, с която разпореди на компетентните държавни структури да започнат незабавни действия по освобождаването на заседналия товарен кораб Vera SU.
Още: Прогноза за времето - 18 април 2025 г. (петък)
Още: Най-важните новини за деня: 17 април 2025 г.
За целта през последните дни са ангажирани всички отговорни институции, за да се намери най-доброто и безопасно решение и да се предотврати замърсяване на околната среда. Заповедта влиза в сила от днес и предвижда: безопасно разтоварване на товара, извеждане на кораба от плитчините на местността Яйлата и впоследствие задържане на плавателния съд и товара до пълното възстановяване на направените от държавата разходи при операцията, съобщиха от МТИТС.
На мястото на инцидента е командирован изпълнителният директор на ИА “Морска администрация” кап. Живко Петров за координиране и контролиране на предприеманите действия и е в постоянна връзка с министър Алексиев.
Безотговорното отношение от страна на корабособственика доведе до пълното ангажиране на държавните институции през последните дни. Министър Алексиев и екипът му предприе необходимите действия с цел обезпечаване на процедурата.
Още: Полк. Вилис Цуров: Кремъл не иска примирие, иска да воюва (ВИДЕО)
Още: МВР министърът с подробности за "цивилните патрулки" по пътищата (ВИДЕО)
“По никакъв начин няма да толерирам безотговорно отношение към здравето на хората, околната среда и нерегламентирани и непрозрачни търговски интереси”, заяви министър Христо Алексиев.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!