Доклад: Имигрантите създават пренаселване и подхранват напрежението на Острова

04 юли 2013, 11:43 часа • 4780 | прочитания

Бежанците и нискоквалифицираните работници създават пренаселване, подхранват напрежението в обществото и подлагат на натиск здравната система на Великобритания, сочи правителствен доклад, цитиран от „Дейли телеграф”.

Още: Монтират нови пътни знаци в 11 опасни отсечки

Още: На Разпети петък: Жълт код за силни дъждове

Експерти от вътрешното министерство за пръв път признават основното влияние на имиграцията върху британската общност чрез провеждане на проучване сред местните власти и доставчиците на услуги.

Те са открили, че имигрантите е вероятно да натоварят здравната система, в резултат на което пред кабинетите на общопрактикуващите лекари да се образуват опашки. Според доклада чужденците в Обединеното кралство е възможно да бъдат въвлечени в антисоциално поведение и да създават проблеми във връзка с пренаселването.

Марк Харпър, министърът по въпросите на имиграцията, заяви: „Този доклад подчертава значителното влияние, което имат високите нива на имиграцията върху британските райони. Той подчертава важността на това да се защитят нашите обществени услуги и да се приемат мерки срещу тези, които идват тук, за да експлоатират нашата социална система.”

Още: Хранителните ни навици се променят: На трапезата ни има повече месо и плодове

Още: Великденски яйца с екологични послания рисуват деца от софийски училища в Централни хали

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес