Само двама от седмината предложени от Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет за европейски делегирани прокурори в България, са одобрени от Колегиума на европейската прокуратура. Това се вижда от документите на сайта на ръководената от Лаура Кьовеши институция.
Още: Тази нощ: Спират движението по част от магистрала "Струма"
Още: Съюзникът на Хитлер, когото нарекохме освободител (ВИДЕО)
Кои са одобрените?
Одобрените са Анна Каменова и Моника Михайлова-Митова. И двете са от Софийската районна прокуратура. Те получават 5-годишен мандат с възможност за още един, пише в. "Сега".
ОЩЕ: Крум Зарков: Търсим още 7 български прокурори за офиса на Кьовеши
Така България отново остава с непопълнена квота за делегирани прокурори, които да работят тук по делата за крупни злоупотреби с европейско финансиране. С новите две попълнения страната ще има 10 делегирани прокурори при квота от 15. Досега Колегиумът не веднъж е връщал български номинации.
Още: Георги Тошев за документалния филм "Лили": Зрителите имат нужда от по-обективна истина
Още: Гуцанов попари надеждите за по-високи заплати в цял един сектор
В Колегиума на европейската прокуратура от българска страна участва Теодора Георгиева. Неотдавна в България срещу нея започна проверка по мистериозен сигнал от известния като Пепи Еврото бивш следовател, а сега издирван обвиняем Петьо Петров. Георгиева упорито се спряга и като потенциална кандидатура за главен прокурор.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Променят движението в двете тръби на тунел „Железница“ на АМ „Струма“
Още: След смъртта на папата: "България излиза от една зона на комфорт"
ОЩЕ: Европейската прокуратура е назначила още двама български представители
През февруари тази година Кьовеши нареди одит на българските делегирани прокурори, за да бъде установено каква е причината те да напускат службата един по един. Междувременно от 1 май напусна трети европейски делегиран прокурор - Ивайло Илиев. Той беше избран за помощник на националния член от България в Евроюст. Преди Илиев постовете си в европрокуратурата напуснаха Елена Попова, която реши да се върне в съда, преди да е изтекъл мандатът ѝ, и Бойко Калфин, който предпочете да стане прокурор във Върховната касационна прокуратура.
Европрокуратурата проведе няколко знакови акции в България. Но засега не може да се похвали с успехи в съда.
Още: "Записа датата в календара си": Папа Франциск е щял да посети България още веднъж
Още: Над 300 предложения за барбекю до 27 април в Kaufland