Борислав Сарафов е единственият кандидат за директор на Националната следствена служба

25 октомври 2017, 17:15 часа • 781 прочитания

Борислав Сарафов е единственият кандидат за директор на Националното следствие.

Още: Най-важните новини за деня: 4 март 2025 г.

Още: Прогноза за времето - 5 март 2025 г. (сряда)

Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет прие предложение за избор на Борислав Сарафов – заместник на главния прокурор при Върховната касационна прокуратура, за директор на Националната следствена служба, съобщиха от пресцентъра на ВСС.

Той е номиниран от четирима членове на ВСС – Евгени Диков, Пламена Цветанова, Пламен Найденов, Даниела Машева и главния прокурор Сотир Цацаров.

Те се мотивират с професионалните и нравствени качества на Борислав Сарафов, както и с неговия управленски опит като заместник на главния прокурор при ВКП, и преди това като административен ръководител на Апелативната специализирана прокуратура. В предложението се обръща внимание, че АСпП е изградена и първоначално администрирана под негово ръководство. Акцентира се на умението на кандидата да отстоява позиции и носи отговорност, и изградения от него авторитет.

Още: Да се скараме за 3 март, Украйна и ЦСКА:Левски - горещите теми в интернет на 4 март

Още: Мария Симеонова: Позицията на Турция в подкрепа на Украйна е много последователна и очаквам да продължи (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес