Апелативният съд в Белград отмени решението на Върховния съд за екстрадицията на Цветан Василев в България и върна делото за ново разглеждане, предаде БГНЕС.
Още: Жените@Kaufland vol.2 продължава с нова тема и истории, които вдъхновяват
Още: Съмнителни схеми с работещите в АЕЦ "Козлудуй"? Енергийният министър отговаря
Това е третото такова решение на Апелативния съд от 2014 г. насам, откакто тече производство във връзка с искането до сръбските власти да екстрадират българския бизнесмен, съобщи сайтът „Инсайдър”.
Апелативният съд в Белград отмени решението от 29 септември 2020 г. поради нарушения на разпоредбите на наказателното производство,и върна делото на първоинстанционния съд за ново решение, уточнява мотивите си Апелативният съд.
Решението е отменено, тъй като съдържанието му е неразбираемо и съдържа противоречия.
Още: Времето утре - 15 март 2025 г.
Още: Два продукта на цената на един за избрани артикули в Kaufland
В решението на съда се посочва още, че намира за основателна жалбата на защитата, че първоинстанционният съд не е приложил разпоредбите на двустранното споразумение между Федеративна народна република Югославия и Народна република България за взаимна правна помощ, „което е довело до съществени нарушения на разпоредбите на наказателното производство “.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Жените на успеха" с Леона Асланова: Дигиталният живот е второто ми аз
Още: Фатални онлайн предизвикателства: Говорят майки на починали деца
Изданието посочва, че екстрадирането на Василев е поискано от прокуратурата на България във връзка с наказателно производство, свързано с обявяването в несъстоятелност на КТБ.
Делото по същество във връзка с фалита на банката е от 2018 г., а Василев, като бивш мажоритарен акционер на банката, е обвинен в участие в 144 случая на присвояване и е изправен пред ефективна присъда от 10 до 20 години затвор. В обвинителния акт от 11 000 страници фигурират имената на 18 обвиняеми.
Подчертава се, че съдът в Сърбия в този случай решава единствено дали са изпълнени законовите предпоставки за екстрадирането на Цветан Василев, а окончателното решение се взема от Министерството на правосъдието. Сръбските власти вече седем години отлагат решението дали да екстрадират Василев в България.
Още: На тъмно: “Информационно обслужване" с още правомощия
Още: Проф. Георги Рачев разкри ще вали ли сняг след топлия уикенд