Иран е готов да стъпче Израел и да го унищожи, ако еврейската държава започне атака срещу ислямската република. Това заяви днес в Кайро иранският президент Махмуд Ахмадинеджад в рамките на среща на лидерите на мюсюлманските държави, предаде АФП.
Още: Задава ли се захлаждане: Прогнозата на Гери Малкоданска
Още: За три дни: Ограничават движението по пътя Видин - Монтана
„Иранският народ е готов да мине през Израел, за да го заличи, ако той предприеме нападение срещу Техеран”, заяви Ахмадинеджад пред египетската преса. "Ционистите се надяват да извършат агресия срещу Иран и да го атакуват, но те много се страхуват от иранската реакция и от последиците от подобна атака", допълни Ахмадинеджад.
„Нашите сили за отбрана са способни да разубедят всеки агресор и да го накарат да съжалява за действията си”, добави иранският президент.
Израелският държавен глава Шимон Перес предупреди вчера за опасността от иранската ядрена програма, която "заплашва съществуването ни и мира в цял свят". Той направи това на първото заседание на новия парламент. Израелският премиер в оставка Бенямин Нетаняху, който беше натоварен да сформира новото правителство, заплаши в последните месеци с военна операция срещу ирански ядрени обекти.
Още: Куп ограничения по магистрала "Тракия" следващата седмица
Още: Любка Качакова: 60 години България е пускала вода за напояване на Гърция
В Кайро се провежда 12-ата среща на лидерите на мюсюлманските страни, по време на която ще бъдат обсъдени въпроси като ситуацията в Сирия и военната намеса на Франция в Мали.
Лидерите на 57 страни от Организацията за ислямско сътрудничество, сред които президентите на Иран и Турция, участват в срещата.
Очаква се събралите се в Кайро лидери да призоват към сериозен диалог между сирийската опозиция и представителите на сирийския режим, които не са участвали в репресиите срещу опозиционните сили и сирийския народ.
Редактор: Десислава Ушатова
Още: България подписа исторически договор за 35 нови влака. Вижте ги (СНИМКИ)
Още: F-16: Трамплин към велики постижения за българските Военновъздушни сили