През пролетта пускат в експлоатация седмият радар на територията на Шумен, който ще осигурява възможност за национално покритие за защита от градушки със самолетен способ.
Още: Първи областен управител на Пеевски подаде оставка
Още: РЗИ: Водата от язовир „Тича“ в Шумен все още е мътна, не се препоръчва за пиене
Това каза в Русе заместник-министърът на земеделието, храните и горите Вергиния Кръстева. Може би няма да бъде покрит целия сезон, който започва от април, тъй като има технически и процедурни въпроси за решаване, предаде кореспондентът на БГНЕС.
Ангажимент на Министерството на земеделието, храните и горите е да възложи поръчката на фирма-изпълнител, която може да осигури тази защита от градушки със самолет. Този способ позволява предварително следене с радарите и обработка на облаците, още преди да са стигнали до територията, където се очаква да има градушка.
Започнала е и работа за създаване на взаимоспомагателен компенсационен фонд. Темата е много актуална в Русенска област, заради овошните насаждения. От министерството са предложили на земеделските производители да плащат доброволна вноска и да получават обезщетения след това, но само ако са участвали с вноска във фонда.
Още: След 9 дни ограничения: Водата в Шумен е годна за пиене
Още: Вижте листата на ДПС-Доган за парламентарните избори на 27 октомври в 30 МИР – Шумен
В момента с ракетни площадки са защитени 22 милиона декара, което е малко над една трета от територията на страната.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Вижте листата на БСП за парламентарните избори на 27 октомври в 30 МИР – Шумен