Моторола е поредната компания, която се впуска в конкуренцията на 360-камерите, но за разлика от своите съперници, 360 приставката има някои съществени разлики и предимства. Първо, това не е тотално отделен продукт, който връзвате за телефона през порта зареждане. Напротив, това е приставка, която магнетично залепва за гърба на телефона.
В момента приставката работи на Moto Z, Moto Z Force, Moto Z Play и Moto Z2 Play (телефонът, който ние имахме удоволствието да тестваме). Ако искате да вържете приставката към Moto Z2 Force и по-старите модели, ще е нужно да направите един софтуерен ъпдейт, който телефонът ще ви препоръча сам.
Като цяло, един от най-големите плюсове на Moto Z2 PLay е възможността да го комбинирате с разнообразие от приставки. В Actualno вече ви показахме как работят проектора, JBL колонките и ултра зуум камерата.
360 приставката е тънка, но когато бъде прикрепена към телефона му придава допълнително солидност. Може да го сложите в джоба си, въпреки големия размер се събира. Но не е препоръчително, тъй като едно сядане ще е достатъчно да унищожите камерата, която стърчи над приставката.
Тъй като се зарежда от телефона, приставката няма нужда от зареждане. Да, това означава, че ще консумира повече от батерията на телефона, но положението далеч не е толкова страшно, колкото си го представяхме. С едно пълно зареждане успяхме да изкараме почти цял ден в снимки.
Тази приставка има и една много хубава хрумка - бутон на гърба, с който може да снимате. В много ситуации това е далеч по удобно от натискането на екрана.
Когато прикачите приставката, тя ще се свърже автоматично с телефона, след което може да стартирате приложението за камерата. Препоръчително е да го ползвате в портретна експозиция. След като веднъж включите камерата, бързо ще разберете как точно работи и как да я използвате.
Има три режима - един, в който може да въртите погледа на камерата с един пръст, режим с раздвоен екран, в който виждате какво снима напред и назад камерата и режим подобен на първия, в който обаче отдолу виждате пълното 360 и може да плъзгате, за да разгледате.
В дясно на екрана ще видите бутон с още три опции - професионален режим, който ви позволява да правите сериозни подобрения в качеството на снимката, ултра-широк режим (изключително интересен и в някои ситуации, дори по-полезен от 360 снимането) и класически режим на снимане. В професионалния режим може да смените ISO-то, баланса на бялото, експозицията и още глезотии.
Ултра широките снимки пък са страхотен плюс, защото за разлика от 360 снимките, имат далеч по-голяма употреба и могат да бъдат гледани безпроблемно на всички устройства.
360 снимките са страхотна глезотия, с която може да увековечите ценни моменти по неповторим начин, но може би най-готиното приложение на тази приставка е 360-градусовото видео. В статията сме приложили разнообразие от клипчета, които направихме в различни условия и може да видите качеството.
При снимането на видео обаче нямате опции за настройка, а един единствен бутон за запис и спиране. Това има значение, защото ако при снимките може да се възползвате от ситуацията и да направите корекции, за да имате по-добро изображение, с видеото не е така. Трябва да признаем обаче, че при добра светлина, качеството е много, много впечатляващо.
В заключение, признаваме, че сме впечатлени от 360-приложението и като хора, които правят новини, веднага измислихме възможности да го приложим в действие.
За още инфо разгледайте снимките и другите видеоклипове.