Учени от Германия обучават изкуствения интелект на всички разработки на Алберт Айнщайн, включително и Теорията на относителността.
Още: Netflix вече има 300 млн. абонати
По този начин научния екип ще разработи този вид изкуствен интелект, който да мисли изцяло като Айнщайн.
"Те са включили и Нютон, защото са се опитали да създадат вътрешен диалог между двамата и Нютон да е интелектуалният "спаринг партньор" на Айнщайн. Те все още са далече от това да пресъздадат съзнателен вътрешен диалог в изкуствен интелект", коментира футурологът доц. д-р Мариана Тодорова пред Радио "Фокус".
Още: AI на "Гугъл" го закъса: Не може да определи кой е по-зъл - Илон Мъск или Адолф Хитлер? (СНИМКИ)
Още: Испания пуска изкуствен интелект, казва се "Алиа"
Когато изкуственият интелект е бил обучен, изследователите са го питали как работи гравитационната сила и той е реконструирал теорията много добре, но просто е възпроизвел това, което ние знаем, разказа футурологът. Тя сподели, че е скептична за успеха на продукта.
"Този тип генеративни модели са много добри в причинно-следственото мислене, в изграждането на стъпки, в запомнянето на разговор, но това, че изкуственият интелект е научен на тази информация, не значи, че ще надгради това мислене и ще спази руслото и гениалността или хрумването. Това е граничната точка", каза доц. Тодорова.
Още: Yettel стартира предварителни поръчки за HONOR Magic7 Pro
По думите й изкуственият интелект е "мъртъв“ в контекста на това, че той може да обработи само съществуващото знание, а не може да измисли ново: "Тоест той не може да направи тази гениална комбинация от информации или съвсем налудничави хипотези, които да докаже по-късно. Но все пак проектът е интересен и предизвикателен", коментира още експертът.
Още: Нов експеримент опровергава една от теориите на Айнщайн
Още: А1 няма да увеличава цените на мобилните и фиксирани услуги
Още: Поръчай предварително новия HONOR Magic7 Pro с 500 лева отстъпка от А1