Американският президент Доналд Тръмп забрани на американски компании и граждани да извършват каквито е да е било сделки с новата венецуелска криптовалута "петро". Тръмп подписа специален указ по въпроса, предаде БГНЕС.
Още: Хората се вежливи с ChatGPT, за да не въстанат роботите: Това струва милиони долари допълнително
Още: Повече мегабайти за клиентите на Yettel, пътуващи в Швейцария и Монако
За американския президент "петро" представлява опит да се заобиколят американските финансови санкции, наложени срещу политиката на президента-социалист на Венецуела Николас Мадуро.
Тази нова санкция, която забранява на всеки американски гражданин или компания да използва американската финансова система, за да извършва операции с венецуелската криптовалута, ще има "минимално влияние върху населението на Венецуела", каза представител на администрацията във Вашингтон.
Венецуелското правителство пусна на 20 февруари частна предварителна продажба до 19 март на 38,4 млн. петро при обща емисия от 100 млн. петро.
Още: А1 с променено работно време през великденските празници
Още: Smart Fit от Yettel – първата крачка към активния начин на живот
Тежката икономическа и социална криза във Венецуела се дължи до голяма степен на падането на цената на петрола, който осигурява 96% от приходите на страната.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Пробив: Имплантираха най-малкото изкуствено сърце в света (СНИМКИ)
Още: Как DXOMARK успяват да научат какво харесват потребителите?