Финансово-мотивираните хакерски групи са се превърнали във все по-добре организирани през годините: както обикновените хора отиват на работа в офисите си, работейки за някаква обща цел, същото правят и хакерите в страни с по-хлабави закони относно киберсигурността.
Още: Смарт старт на годината с „Рециклирай и спести“ от Yettel
Още: Зимни оферти от А1: Селекция смартфони на лизинг без оскъпяване
Ето какво казва Джей Колий, старши директор по услугите за сигурност към "Акамай" - компанията, която е най-големият агрегатор на данни след Агенцията по национална сигурност (АНС) на САЩ: "Най-голямата заплаха, която грози компаниите през 2018 г. са организираните хакерски групи. 2017 година ни показа, че бизнесът се изправя срещу криминални организации, хакери, които са финансирани както от конкуренти, така и от цели държави. Ние дълго подозирахме, че това ще е случая, но вече става пределно ясно, че нивото на сложност и упоритост, показано от тези хакери, далеч надхвърля опортюнистичното хакване, за което повечето от компаниите и IT специалистите са подготвени понастоящем."
Kaspersky Lab откриха киберзаплаха, която позволява на хакерите да поемат пълен контрол над банка за период от шест часа. Тя е представлявала сложна операция, по време на която хакери похитили домейна на банка, като само приготовленията за това са им отнели пет месеца.
Финансите продължават да са най-големият мотив зад по-голямата част от киберпрестъпленията. За 2016 година например хакерските атаки са ощетили глобалната икономика с над 450 млрд. долара.
Още: Yettel предлага смартфони и смарт часовници с нулева вноска за първите три месеца
Още: Селекция смартфони с до 80% отстъпка от А1 до 10 февруари
Автор: Георги Дуранкиев, SoftUni
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Мъск: ИИ вече е изчерпал всички данни, натрупани от човечеството
Още: Yettel предлага лесен начин за закупуване и подновяване на електронни винетки