Главният изпълнителен директор на Meta Марк Зукърбърг публикува в четвъртък в своята нова социална медийна платформа - Threads, че броят на регистрираните е нараснал до 10 млн. през първите седем часа от старта на новото приложение.
Още: Yettel отбелязва 15% ръст в продажбите на мобилни телефони през 2024 г.
Още: Има ли теч на данни? DeepSeek остави отворена база данни с над 1 млн. реда
"Да го направим. Добре дошли в Threads“, написа той по-рано в първия си пост.
Threads, което от Meta описват като "текстово базирано приложение за разговори", е създадено като конкурент на Twitter на милиардера Илон Мъск. "Threads предлага ново, отделно пространство за актуализации в реално време и публични разговори", обясниха от Meta, съобщи БНР.
ОЩЕ: Зукърбърг пуска приложение “убиец” на Twitter
Още: Rakuten Viber утвърждава позицията си на супер приложение с нови продукти и разширени функции
Още: Визуален урок по киберсигурност: изложба разкрива лицето на онлайн измамите
Говорейки за Twitter, Зукърбърг коментира по-рано, че платформата за социални медии е имала възможността да приеме повече от един милиард души в нея, но "не е успяла". Той добави, че се надява Threads да успее да постигне това.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: По-изгодни пътувания по света с обновените роуминг пакети Roam&Surf Traveler от Yettel
Meta пусна своя дългоочакван конкурент на Twitter снощи, като Марк Зукърбърг определи новото приложение като "приятелска" алтернатива на изпитващата проблеми социална медийна платформа, собственост на Илон Мъск.
Приложението, наречено Threads, е "приложение за текстови разговори", където потребителите могат да пуската публикации с дължина до 500 знака и да включват връзки, снимки и видеоклипове. Както при Twitter, на публикациите може да бъде отговаряно, да бъдат харесвани или споделяни от други.
Threads е директно свързан с Instagram, популярната платформа за споделяне на снимки на Meta с повече от 2 милиарда потребители, и се разпространява в повече от 100 страни за операционните системи iOS и Android, казаха още от компанията.
Още: Заради мощна кибератака: Китайският чатбот DeepSeek има проблем с регистрацията на нови потребители
Още: Австралия предупреди да се внимава с китайския чатбот DeepSeek
Стартирането на приложението, наречено от някои потребители "убиецът на Twitter", представлява пряка заплаха за платформата на Мъск. Откакто Twitter беше купен от милиардера за 44 млрд. долара през миналия октомври, социалната медия влиза от криза в криза, разочаровайки потребителите и големите рекламодатели, както същевременно се колебаеше на ръба на фалита.